Baví mne němčina a baví mne lidé
– rozmanitost jejich přání, zkušeností, situací, a to že každému mohu pomoci jiným způsobem a dát naději i těm, kteří už to chtěli vzdát  –  třeba  němčinou bez gramatiky a prima materiály na míru a zkušenostmi po 15 letech učení. 

Asi nejvíce lidi stále znovu překvapuje, že k tomu aby se dorozuměli, nemusí znát učebnicovou gramatiku, členy, skloňování, atd. A že už spoustu slovíček znají – mezinárodní, germanismy, atd., že to vlastně může být tak lehké.  🙂

Jak jsem se dostala k němčině

S němčinou jsem začínala v 10 letech. Klasicky. Ve škole. Členy, skloňování, časování, atd. Pak jsem ji studovala na VŠE. Po “vejšce” jsem pracovala  6 let v Německu – jako ekonomka, asistentka, překladatelka. V roce 2000 jsem se vrátila do Čech  a udělala si státní tlumočnické zkoušky, tlumočila, dělala ověřené překlady a začala učit. 

Jak učím

Na začátku mi někteří lidé, hlavně z řemeslných profesí,  brzo odcházeli. Přemýšlela jsem, jak učit, aby měli šanci i ti, kteří mají odpor ke  gramatice a jsou přesvědčeni, že nemají na jazyky talent.

Prošla jsem kurzem trenéra paměti a poznala, že jazyky se dají učit i jinak než  tehdy ve škole. Třeba s paměťovými pomůckami a nebo bez gramatiky a zabývat se rovnou konkrétními situacemi, které lidi prožívají a potřebují.

Protože na trhu nejsou k dostání  učebnice s odborným zaměřením, kde by se manažeři, asistentky, technici, mistři ve výrobě, atd.  mohli naučit jednoduchou nekomplikovanou němčinu,  vytvořila  jsem je  pro mé  lidi přímo na míru.  Také natáčím výuková videa s využitím paměťových technik, které zábavně pomáhají naučit se slovíčka a  pochopit gramatiku.

Baví mne rozmanitost. Učím ráda  základní němčinu, „primitivní“    pro rychlé dorozumění, skoro bez gramatiky. Současně mám  gramatiku velmi ráda, a když ji někdo chce či potřebuje ke zkouškám, ráda s ním všechna plusquamperfekta projdu. 🙂

Momentálně jsem se začala učit španělštinu, abych zase byla v kůži toho, kdo nic neumí a mohla lépe pochopit mé studenty.

Jsem moc vděčná za to, že mohu učit a tvořit to, co mne baví. Mám radost, že to lidem pomáhá a ukazuje cesty, které by je předtím ani nenapadly. Jsem nadšená současnými možnostmi natáčet videa a psát lekce a knihy přímo podle toho, co lidé přesně potřebují. Moc mne těší, když mi lidé píšou, že je konečně němčina baví a že našli konečně způsob, který jim při učení funguje.

Mé záliby

Když se zrovna nevěnuji němčině, která je mým velkým koníčkem, ráda zpívám, tancuji – španělštinu se učím často při tancování (jestli také chcete, na mém YT kanálu jsou i německé písně s titulky :-).  Chodím do přírody, scházím se s přáteli. Das sind meine Hobbys.  😊